Panjit International Inc. P4SMAJ14CA-AU_R1_000A1
Part No.:
P4SMAJ14CA-AU_R1_000A1
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
Chuangxin CloudP4SMAJ14CA-AU_R1_000A1.pdf
Description:
SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.2A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order P4SMAJ14CA-AU_R1_000A1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the P4SMAJ14CA-AU_R1_000A1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P4SMAJ14CA-AU_R1_000A1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image P4SMAJ14CAS_R1_00001 P4SMAJ14CA_R1_00001 P4SMAJ14CA-AU_R1_000A1
Part Number P4SMAJ14CAS_R1_00001 P4SMAJ14CA_R1_00001 P4SMAJ14CA-AU_R1_000A1
Manufacturer Panjit International Inc. Panjit International Inc. Panjit International Inc.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V 14V 14V
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V 15.6V 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V 23.2V 23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.2A 17.2A 17.2A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W
Power Line Protection No No No
Applications - - -
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)