YAGEO P4SMA400CA/TR13
Part No.:
P4SMA400CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
Chuangxin CloudP4SMA400CA/TR13.pdf
Description:
P4SMA, DO214AC, 342V, 548V, REEL
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
P4SMA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
342V
Voltage - Breakdown (Min):
380V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
548V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
750mA
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order P4SMA400CA/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the P4SMA400CA/TR13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P4SMA400CA/TR13?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image P4SMA400CA/TR13 P4SMA400CA/TR7
Part Number P4SMA400CA/TR13 P4SMA400CA/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series P4SMA P4SMA
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 342V 342V
Voltage - Breakdown (Min) 380V 380V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 548V 548V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 750mA 750mA
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)