Delevan P3519R-121K
Part No.:
P3519R-121K
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Chuangxin CloudP3519R-121K.pdf
Description:
FIXED IND 120NH 5.11A 11MOHM SMD
Manufacturer:
Delevan
Series:
P3519R
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
5.11 A
Current - Saturation (Isat):
12.47A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
11mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
Height - Seated (Max):
0.185" (4.70mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudP3519R-121K.pdf
1. How to order P3519R-121K on Chuangxin Cloud?
3. Are the P3519R-121K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P3519R-121K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of P3519R-121K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image P3519R-182J P3519R-121K P3519R-682J P3519R-102J P3519R-823J
Part Number P3519R-182J P3519R-121K P3519R-682J P3519R-102J P3519R-823J
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan Delevan
Series P3519R P3519R P3519R P3519R P3519R
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 120 nH 120 nH 120 nH 120 nH 120 nH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 5.11 A 5.11 A 5.11 A 5.11 A 5.11 A
Current - Saturation (Isat) 12.47A 12.47A 12.47A 12.47A 12.47A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 11mOhm Max 11mOhm Max 11mOhm Max 11mOhm Max 11mOhm Max
Q @ Freq - - - - -
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 130°C -55°C ~ 130°C -55°C ~ 130°C -55°C ~ 130°C -55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test 10 kHz 10 kHz 10 kHz 10 kHz 10 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm) 0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm) 0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm) 0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm) 0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm) 0.185" (4.70mm) 0.185" (4.70mm) 0.185" (4.70mm) 0.185" (4.70mm)