On Shore Technology Inc. OSTYP082150
Part No.:
OSTYP082150
Manufacturer:
On Shore Technology Inc.
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTYP082150.pdf
Description:
TERM BLK 8P SIDE ENT 3.81MM PCB
Manufacturer:
On Shore Technology Inc.
Series:
OSTYP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
8
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
10 A
Voltage:
150 V
Wire Gauge:
16-24 AWG
Mounting Type:
Through Hole
Wire Termination:
Screw - Rising Cage Clamp
Features:
Interlocking (Front, Rear, Side), Mid Wire Entry Level
Color:
Green
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTYP082150.pdf
1. How to order OSTYP082150 on Chuangxin Cloud?
3. Are the OSTYP082150 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTYP082150?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTYP082150.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image OSTYP082150
Part Number OSTYP082150
Manufacturer On Shore Technology Inc.
Series OSTYP
Packaging Bulk
Product Status Active
Number of Levels 1
Positions Per Level 8
Pitch 0.150" (3.81mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 10 A
Voltage 150 V