On Shore Technology Inc. OSTYP062150
Part No.:
OSTYP062150
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTYP062150.pdf
Description:
TERM BLK 6P SIDE ENT 3.81MM PCB
Series:
OSTYP
Product Status:
Active
Positions Per Level:
6
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
10 A
Voltage:
150 V
Wire Gauge:
16-24 AWG
Mounting Type:
Through Hole
Wire Termination:
Screw - Rising Cage Clamp
Features:
Interlocking (Front, Rear, Side), Mid Wire Entry Level
Color:
Green
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTYP062150.pdf
1. How to order OSTYP062150 on Chuangxin Cloud?
3. Are the OSTYP062150 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTYP062150?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTYP062150.
Image OSTYP062150
Part Number OSTYP062150
Manufacturer On Shore Technology Inc.
Series OSTYP
Packaging Bulk
Product Status Active
Number of Levels 1
Positions Per Level 6
Pitch 0.150" (3.81mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 10 A
Voltage 150 V