On Shore Technology Inc. OSTYO062150
Part No.:
OSTYO062150
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTYO062150.pdf
Description:
TERM BLK 6P SIDE ENT 3.81MM PCB
Series:
OSTYO
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
6
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
10 A
Voltage:
150 V
Wire Gauge:
16-24 AWG
Mounting Type:
Through Hole
Wire Termination:
Screw - Rising Cage Clamp
Features:
Interlocking (Rear, Side)
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTYO062150.pdf
1. How to order OSTYO062150 on Chuangxin Cloud?
3. Are the OSTYO062150 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTYO062150?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTYO062150.
Image OSTYO062150
Part Number OSTYO062150
Manufacturer On Shore Technology Inc.
Series OSTYO
Packaging Bulk
Product Status Active
Number of Levels 1
Positions Per Level 6
Pitch 0.150" (3.81mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 10 A
Voltage 150 V