On Shore Technology Inc. OSTVN07A150
Part No.:
OSTVN07A150
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTVN07A150.pdf
Description:
TERM BLK 7P SIDE ENT 2.54MM PCB
Series:
OSTVN
Number of Levels:
1
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
6 A
Voltage:
150 V
Wire Gauge:
18-30 AWG
Mounting Type:
Through Hole
Wire Termination:
Screw - Rising Cage Clamp
Features:
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTVN07A150.pdf
1. How to order OSTVN07A150 on Chuangxin Cloud?
3. Are the OSTVN07A150 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTVN07A150?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTVN07A150.
Image OSTVN07A150
Part Number OSTVN07A150
Manufacturer On Shore Technology Inc.
Series OSTVN
Packaging Bulk
Product Status Active
Number of Levels 1
Positions Per Level 7
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 6 A
Voltage 150 V