On Shore Technology Inc. OSTV7133150
Part No.:
OSTV7133150
Category:
Headers, Plugs and Sockets
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTV7133150.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 3.81MM
Series:
OSTV7
Product Status:
Active
Type:
Header, Female Sockets
Number of Positions:
13
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Header Orientation:
Vertical
Plug Wire Entry:
Termination Style:
Solder
Mounting Type:
Through Hole
Current - IEC:
Voltage - IEC:
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
Wire Gauge or Range - mm²:
Color:
Green
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish:
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTV7133150.pdf
1. How to order OSTV7133150 on Chuangxin Cloud?
3. Are the OSTV7133150 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTV7133150?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTV7133150.
Image OSTV7133150
Part Number OSTV7133150
Manufacturer On Shore Technology Inc.
Series OSTV7
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Header, Female Sockets
Number of Positions 13
Positions Per Level 13
Number of Levels 1
Pitch 0.150" (3.81mm)
Header Orientation Vertical
Plug Wire Entry -
Termination Style Solder
Mounting Type Through Hole
Current - IEC -
Voltage - IEC -
Current - UL 8 A
Voltage - UL 300 V
Wire Gauge or Range - AWG -
Wire Gauge or Range - mm² -
Color Green
Operating Temperature -30°C ~ 105°C