On Shore Technology Inc. OSTTV073150
Part No.:
OSTTV073150
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTTV073150.pdf
Description:
TERM BLOCK 7POS 3.81MM PCB
Series:
OSTTV
Product Status:
Active
Positions Per Level:
7
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Angled
Current:
10 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
16-28 AWG
Mounting Type:
Through Hole
Wire Termination:
Screw - Rising Cage Clamp
Features:
Color:
Green
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTTV073150.pdf
1. How to order OSTTV073150 on Chuangxin Cloud?
3. Are the OSTTV073150 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTTV073150?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTTV073150.
Image OSTTV073150
Part Number OSTTV073150
Manufacturer On Shore Technology Inc.
Series OSTTV
Packaging Bulk
Product Status Active
Number of Levels 1
Positions Per Level 7
Pitch 0.150" (3.81mm)
Mating Orientation Angled
Current 10 A
Voltage 300 V