On Shore Technology Inc. OSTOQ19A051
Part No.:
OSTOQ19A051
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTOQ19A051.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 19POS 90DEG 7.5MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions:
19
Positions Per Level:
19
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTOQ19A051.pdf
1. How to order OSTOQ19A051 on Chuangxin Cloud?
3. Are the OSTOQ19A051 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTOQ19A051?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTOQ19A051.
Image OSTOQ19A051
Part Number OSTOQ19A051
Product Status Active
Type Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions 19
Positions Per Level 19
Number of Levels 1
Pitch 0.295" (7.50mm)
Header Orientation 90°, Right Angle
Current - UL -
Voltage - UL 300 V
Color -
Operating Temperature -30°C ~ 105°C