On Shore Technology Inc. OSTOQ17B151
Part No.:
OSTOQ17B151
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTOQ17B151.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 17POS 90DEG 2.5MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:
17
Positions Per Level:
17
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Voltage - UL:
125 V
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTOQ17B151.pdf
1. How to order OSTOQ17B151 on Chuangxin Cloud?
3. Are the OSTOQ17B151 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTOQ17B151?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTOQ17B151.
Image OSTOQ17B151
Part Number OSTOQ17B151
Product Status Active
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions 17
Positions Per Level 17
Number of Levels 1
Pitch 0.098" (2.50mm)
Header Orientation 90°, Right Angle
Current - UL -
Voltage - UL 125 V
Color -
Operating Temperature -30°C ~ 105°C