On Shore Technology Inc. OSTOQ17B150
Part No.:
OSTOQ17B150
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTOQ17B150.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 2.5MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:
17
Positions Per Level:
17
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Header Orientation:
Vertical
Voltage - UL:
125 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTOQ17B150.pdf
1. How to order OSTOQ17B150 on Chuangxin Cloud?
3. Are the OSTOQ17B150 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTOQ17B150?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTOQ17B150.
Image OSTOQ17B150
Part Number OSTOQ17B150
Product Status Active
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions 17
Positions Per Level 17
Number of Levels 1
Pitch 0.098" (2.50mm)
Header Orientation Vertical
Current - UL -
Voltage - UL 125 V
Color -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C