On Shore Technology Inc. OSTOQ17A150
Part No.:
OSTOQ17A150
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTOQ17A150.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 7.5MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:
17
Positions Per Level:
17
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Header Orientation:
Vertical
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTOQ17A150.pdf
1. How to order OSTOQ17A150 on Chuangxin Cloud?
3. Are the OSTOQ17A150 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTOQ17A150?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTOQ17A150.
Image OSTOQ17A150
Part Number OSTOQ17A150
Product Status Active
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions 17
Positions Per Level 17
Number of Levels 1
Pitch 0.295" (7.50mm)
Header Orientation Vertical
Current - UL -
Voltage - UL 300 V
Color -
Operating Temperature -30°C ~ 105°C