On Shore Technology Inc. OSTOQ13B151
Part No.:
OSTOQ13B151
Category:
Headers, Plugs and Sockets
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTOQ13B151.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 13POS 90DEG 2.5MM
Series:
OSTOQ
Product Status:
Active
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:
13
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Plug Wire Entry:
Termination Style:
Mounting Type:
Solder
Current - IEC:
Voltage - IEC:
Current - UL:
Voltage - UL:
125 V
Wire Gauge or Range - AWG:
Wire Gauge or Range - mm²:
Color:
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish:
Tin
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTOQ13B151.pdf
1. How to order OSTOQ13B151 on Chuangxin Cloud?
3. Are the OSTOQ13B151 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTOQ13B151?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTOQ13B151.
Image OSTOQ13B151
Part Number OSTOQ13B151
Manufacturer On Shore Technology Inc.
Series OSTOQ
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions 13
Positions Per Level 13
Number of Levels 1
Pitch 0.098" (2.50mm)
Header Orientation 90°, Right Angle
Plug Wire Entry -
Termination Style -
Mounting Type Solder
Current - IEC -
Voltage - IEC -
Current - UL -
Voltage - UL 125 V
Wire Gauge or Range - AWG -
Wire Gauge or Range - mm² -
Color -
Operating Temperature -30°C ~ 105°C