On Shore Technology Inc. OSTOQ130150
Part No.:
OSTOQ130150
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTOQ130150.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 7.62MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:
13
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Header Orientation:
Vertical
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTOQ130150.pdf
1. How to order OSTOQ130150 on Chuangxin Cloud?
3. Are the OSTOQ130150 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTOQ130150?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTOQ130150.
Image OSTOQ130150
Part Number OSTOQ130150
Product Status Active
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions 13
Positions Per Level 13
Number of Levels 1
Pitch 0.300" (7.62mm)
Header Orientation Vertical
Current - UL -
Voltage - UL 300 V
Color -
Operating Temperature -30°C ~ 105°C