On Shore Technology Inc. OSTOQ130050
Part No.:
OSTOQ130050
Manufacturer:
On Shore Technology Inc.
Category:
Headers, Plugs and Sockets
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTOQ130050.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 7.62MM
Manufacturer:
On Shore Technology Inc.
Series:
OSTOQ
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions:
13
Positions Per Level:
13
Number of Levels:
1
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Header Orientation:
Vertical
Plug Wire Entry:
Termination Style:
Mounting Type:
Solder
Current - IEC:
Voltage - IEC:
Current - UL:
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
Wire Gauge or Range - mm²:
Color:
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish:
Tin
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTOQ130050.pdf
1. How to order OSTOQ130050 on Chuangxin Cloud?
3. Are the OSTOQ130050 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTOQ130050?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTOQ130050.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image OSTOQ130050
Part Number OSTOQ130050
Manufacturer On Shore Technology Inc.
Series OSTOQ
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions 13
Positions Per Level 13
Number of Levels 1
Pitch 0.300" (7.62mm)
Header Orientation Vertical
Plug Wire Entry -
Termination Style -
Mounting Type Solder
Current - IEC -
Voltage - IEC -
Current - UL -
Voltage - UL 300 V
Wire Gauge or Range - AWG -
Wire Gauge or Range - mm² -
Color -
Operating Temperature -30°C ~ 105°C