On Shore Technology Inc. OSTKG230080
Part No.:
OSTKG230080
Category:
Headers, Plugs and Sockets
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTKG230080.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 5MM
Series:
OSTKG
Product Status:
Obsolete
Type:
Header, Male Pins, Partial Shroud
Number of Positions:
23
Positions Per Level:
23
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
Vertical
Plug Wire Entry:
Termination Style:
Mounting Type:
Solder
Current - IEC:
Voltage - IEC:
Current - UL:
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
Wire Gauge or Range - mm²:
Color:
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish:
Tin
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTKG230080.pdf
1. How to order OSTKG230080 on Chuangxin Cloud?
3. Are the OSTKG230080 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTKG230080?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTKG230080.
Image OSTKG230080
Part Number OSTKG230080
Manufacturer On Shore Technology Inc.
Series OSTKG
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Type Header, Male Pins, Partial Shroud
Number of Positions 23
Positions Per Level 23
Number of Levels 1
Pitch 0.197" (5.00mm)
Header Orientation Vertical
Plug Wire Entry -
Termination Style -
Mounting Type Solder
Current - IEC -
Voltage - IEC -
Current - UL -
Voltage - UL 300 V
Wire Gauge or Range - AWG -
Wire Gauge or Range - mm² -
Color -
Operating Temperature -30°C ~ 105°C