On Shore Technology Inc. OSTHX050080
Part No.:
OSTHX050080
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTHX050080.pdf
Description:
TERM BLK 5POS TOP ENTRY 5MM PCB
Series:
OSTHX
Product Status:
Active
Positions Per Level:
5
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
6 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
16-26 AWG
Mounting Type:
Through Hole
Wire Termination:
Screwless - Push Button Clamp
Features:
Interlocking (Side)
Color:
Gray
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTHX050080.pdf
1. How to order OSTHX050080 on Chuangxin Cloud?
3. Are the OSTHX050080 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTHX050080?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTHX050080.
Image OSTHX050080
Part Number OSTHX050080
Manufacturer On Shore Technology Inc.
Series OSTHX
Packaging Bulk
Product Status Active
Number of Levels 1
Positions Per Level 5
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Vertical with Board
Current 6 A
Voltage 300 V