On Shore Technology Inc. OSTHM075081
Part No.:
OSTHM075081
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTHM075081.pdf
Description:
TERM BLK 7POS TOP ENT 5.08MM PCB
Series:
OSTHM
Product Status:
Obsolete
Positions Per Level:
7
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
8 A
Voltage:
250 V
Wire Gauge:
12-28 AWG
Mounting Type:
Press Fit
Wire Termination:
Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Features:
Interlocking (Side)
Color:
Gray
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTHM075081.pdf
1. How to order OSTHM075081 on Chuangxin Cloud?
3. Are the OSTHM075081 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTHM075081?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTHM075081.
Image OSTHM075081
Part Number OSTHM075081
Manufacturer On Shore Technology Inc.
Series OSTHM
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Number of Levels 1
Positions Per Level 7
Pitch 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation Vertical with Board
Current 8 A
Voltage 250 V