On Shore Technology Inc. OSTHM075080
Part No.:
OSTHM075080
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTHM075080.pdf
Description:
TERM BLK 7POS TOP ENT 5.08MM PCB
Series:
OSTHM
Product Status:
Obsolete
Positions Per Level:
7
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
8 A
Voltage:
250 V
Wire Gauge:
12-28 AWG
Mounting Type:
Through Hole
Wire Termination:
Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Features:
Interlocking (Side)
Color:
Gray
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTHM075080.pdf
1. How to order OSTHM075080 on Chuangxin Cloud?
3. Are the OSTHM075080 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTHM075080?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTHM075080.
Image OSTHM075080
Part Number OSTHM075080
Manufacturer On Shore Technology Inc.
Series OSTHM
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Number of Levels 1
Positions Per Level 7
Pitch 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation Vertical with Board
Current 8 A
Voltage 250 V