On Shore Technology Inc. OSTHI050051
Part No.:
OSTHI050051
Category:
Headers, Plugs and Sockets
Package:
Description:
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5MM
Series:
OSTHI
Product Status:
Active
Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
5
Positions Per Level:
5
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
Plug Wire Entry:
Termination Style:
Screwless - Spring Cage, Tension Clamp
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Current - IEC:
Voltage - IEC:
Current - UL:
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
12-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
Color:
Operating Temperature:
Contact Mating Finish:
1. How to order OSTHI050051 on Chuangxin Cloud?
3. Are the OSTHI050051 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTHI050051?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTHI050051.
Image OSTHI050051
Part Number OSTHI050051
Manufacturer On Shore Technology Inc.
Series OSTHI
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Plug, Female Sockets
Number of Positions 5
Positions Per Level 5
Number of Levels 1
Pitch 0.197" (5.00mm)
Header Orientation -
Plug Wire Entry -
Termination Style Screwless - Spring Cage, Tension Clamp
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Current - IEC -
Voltage - IEC -
Current - UL -
Voltage - UL 300 V