On Shore Technology Inc. OSTHC13B080
Part No.:
OSTHC13B080
Manufacturer:
On Shore Technology Inc.
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTHC13B080.pdf
Description:
TERM BLK 13POS TOP ENT 2.5MM PCB
Manufacturer:
On Shore Technology Inc.
Series:
OSTHC
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
2 A
Voltage:
150 V
Wire Gauge:
20-26 AWG
Mounting Type:
Through Hole, Kinked Pin
Wire Termination:
Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Features:
Interlocking (Side)
Color:
Gray
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTHC13B080.pdf
1. How to order OSTHC13B080 on Chuangxin Cloud?
3. Are the OSTHC13B080 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTHC13B080?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTHC13B080.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image OSTHC13B080
Part Number OSTHC13B080
Manufacturer On Shore Technology Inc.
Series OSTHC
Packaging Bulk
Product Status Active
Number of Levels 1
Positions Per Level 13
Pitch 0.098" (2.50mm)
Mating Orientation Vertical with Board
Current 2 A
Voltage 150 V