On Shore Technology Inc. OSTHC130080
Part No.:
OSTHC130080
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTHC130080.pdf
Description:
TERM BLK 13POS TOP ENT 3.5MM PCB
Series:
OSTHC
Product Status:
Active
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
6 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
16-20 AWG
Mounting Type:
Through Hole, Kinked Pin
Wire Termination:
Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Features:
Interlocking (Side)
Color:
Gray
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTHC130080.pdf
1. How to order OSTHC130080 on Chuangxin Cloud?
3. Are the OSTHC130080 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTHC130080?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTHC130080.
Image OSTHC130080
Part Number OSTHC130080
Manufacturer On Shore Technology Inc.
Series OSTHC
Packaging Bulk
Product Status Active
Number of Levels 1
Positions Per Level 13
Pitch 0.138" (3.50mm)
Mating Orientation Vertical with Board
Current 6 A
Voltage 300 V