On Shore Technology Inc. OSTED083150
Part No.:
OSTED083150
Manufacturer:
On Shore Technology Inc.
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTED083150.pdf
Description:
TERM BLK 8P SIDE ENT 3.81MM PCB
Manufacturer:
On Shore Technology Inc.
Series:
OSTED
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
8
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
8 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
16-24 AWG
Mounting Type:
Through Hole
Wire Termination:
Screw - Rising Cage Clamp
Features:
Color:
Green
Datasheet:
Chuangxin CloudOSTED083150.pdf
1. How to order OSTED083150 on Chuangxin Cloud?
3. Are the OSTED083150 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTED083150?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTED083150.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image OSTED083150
Part Number OSTED083150
Manufacturer On Shore Technology Inc.
Series OSTED
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Number of Levels 1
Positions Per Level 8
Pitch 0.150" (3.81mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 8 A
Voltage 300 V