Amphenol Anytek NX0900300000G
Part No.:
NX0900300000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
NX- 5.0 -9P ORANGE ; TIN-PLATED
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
NX
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
9
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
45° (135°) Angle with Board
Current:
7 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
16-24 AWG
Mounting Type:
Through Hole
Wire Termination:
Screwless - Spring Cage, Tension Clamp
Features:
Push Button Actuated
Color:
Orange
1. How to order NX0900300000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the NX0900300000G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NX0900300000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NX0900300000G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NX0900300000G
Part Number NX0900300000G
Manufacturer Amphenol Anytek
Series NX
Packaging Bulk
Product Status Active
Number of Levels 1
Positions Per Level 9
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation 45° (135°) Angle with Board
Current 7 A
Voltage 300 V