NMQ500R0DL.pdf
NMQ500R0DL.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NMQ500R0DL.
| Image |  |
| Part Number | NMQ500R0DL |
| Manufacturer | VPG Foil Resistors |
| Series | NMQ |
| Package/Case | 1812 (4532 Metric), J-Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Resistance | 500 Ohms |
| Tolerance | ±0.5% |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W |
| Composition | Metal Foil |
| Features | - |
| Temperature Coefficient | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 1812 |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.087" (2.20mm) |