onsemi NCV8715MX33TBG
Part No.:
NCV8715MX33TBG
Package:
6-XFDFN
Datasheet:
Chuangxin CloudNCV8715MX33TBG.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 50MA 6XDFN
Package/Case:
6-XFDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Input (Max):
24V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.35V @ 50mA
Current - Output:
50mA
Current - Quiescent (Iq):
5.8 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
60dB (100kHz)
Control Features:
Protection Features:
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)
Supplier Device Package:
6-XDFN (1.5x1.5)
Datasheet:
1. How to order NCV8715MX33TBG on Chuangxin Cloud?
3. Are the NCV8715MX33TBG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NCV8715MX33TBG?
Image NCV8715MX33TBG
Part Number NCV8715MX33TBG
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case 6-XFDFN
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 24V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 50mA
Current - Output 50mA
Current - Quiescent (Iq) 5.8 µA
Current - Supply (Max) -
PSRR 60dB (100kHz)
Control Features -
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)