onsemi NCV562SQ33T1G
Part No.:
NCV562SQ33T1G
Package:
SC-82A, SOT-343
Datasheet:
Chuangxin CloudNCV562SQ33T1G.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 80MA SC82AB
Package/Case:
SC-82A, SOT-343
Voltage - Input (Max):
6V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.35V @ 80mA
Current - Output:
80mA
Current - Quiescent (Iq):
1 µA
Current - Supply (Max):
6 µA
Protection Features:
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
SC-82AB
Datasheet:
1. How to order NCV562SQ33T1G on Chuangxin Cloud?
3. Are the NCV562SQ33T1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NCV562SQ33T1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NCV562SQ33T1G.
Image NCV562SQ33T1G
Part Number NCV562SQ33T1G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-82A, SOT-343
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 6V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 80mA
Current - Output 80mA
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Current - Supply (Max) 6 µA
PSRR -
Control Features -
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 85°C