onsemi NCV4276CDS33R4G
Part No.:
NCV4276CDS33R4G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
Datasheet:
Chuangxin CloudNCV4276CDS33R4G.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 400MA D2PAK-5
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
45V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
Current - Output:
400mA
Current - Quiescent (Iq):
200 µA
Current - Supply (Max):
35 mA
PSRR:
70dB (100Hz)
Control Features:
Protection Features:
Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q100
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
D2PAK-5
Datasheet:
1. How to order NCV4276CDS33R4G on Chuangxin Cloud?
3. Are the NCV4276CDS33R4G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NCV4276CDS33R4G?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NCV4276CDS33R4G
Part Number NCV4276CDS33R4G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 45V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) -
Current - Output 400mA
Current - Quiescent (Iq) 200 µA
Current - Supply (Max) 35 mA
PSRR 70dB (100Hz)
Control Features -
Protection Features Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Operating Temperature -40°C ~ 150°C