onsemi NCP715MX18TBG
Part No.:
NCP715MX18TBG
Package:
6-XFDFN
Datasheet:
Chuangxin CloudNCP715MX18TBG.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.8V 50MA 6XDFN
Package/Case:
6-XFDFN
Voltage - Input (Max):
24V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.8V
Current - Output:
50mA
Current - Quiescent (Iq):
4.2 µA
Current - Supply (Max):
5.8 µA
PSRR:
60dB (100kHz)
Control Features:
Protection Features:
Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Supplier Device Package:
6-XDFN (1.5x1.5)
Datasheet:
1. How to order NCP715MX18TBG on Chuangxin Cloud?
3. Are the NCP715MX18TBG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NCP715MX18TBG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NCP715MX18TBG.
Image NCP715MX18TBG
Part Number NCP715MX18TBG
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case 6-XFDFN
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 24V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) -
Current - Output 50mA
Current - Quiescent (Iq) 4.2 µA
Current - Supply (Max) 5.8 µA
PSRR 60dB (100kHz)
Control Features -
Protection Features Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)