onsemi NCP170BXV135T2G
Part No.:
NCP170BXV135T2G
Package:
SOT-563, SOT-666
Datasheet:
Chuangxin CloudNCP170BXV135T2G.pdf
Description:
IC REG LIN 1.35V 150MA SOT563-6
Package/Case:
SOT-563, SOT-666
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.35V
Current - Output:
150mA
Current - Quiescent (Iq):
900 nA
Protection Features:
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TJ)
Supplier Device Package:
SOT-563
Datasheet:
1. How to order NCP170BXV135T2G on Chuangxin Cloud?
3. Are the NCP170BXV135T2G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NCP170BXV135T2G?
Image NCP170BXV135T2G
Part Number NCP170BXV135T2G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SOT-563, SOT-666
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.35V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) -
Current - Output 150mA
Current - Quiescent (Iq) 900 nA
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TJ)