onsemi NCP170BMX285TCG
Part No.:
NCP170BMX285TCG
Package:
4-XDFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudNCP170BMX285TCG.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.85V 150MA 4XDFN
Package/Case:
4-XDFN Exposed Pad
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.85V
Current - Output:
150mA
Current - Quiescent (Iq):
900 nA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TJ)
Supplier Device Package:
4-XDFN (1x1)
Datasheet:
1. How to order NCP170BMX285TCG on Chuangxin Cloud?
3. Are the NCP170BMX285TCG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NCP170BMX285TCG?
Image NCP170BMX285TCG
Part Number NCP170BMX285TCG
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case 4-XDFN Exposed Pad
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.85V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) -
Current - Output 150mA
Current - Quiescent (Iq) 900 nA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TJ)