onsemi NCP153MX330180TCG
Part No.:
NCP153MX330180TCG
Package:
6-XFDFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudNCP153MX330180TCG.pdf
Description:
IC REG LIN 1.8V/3.3V 130MA 6XDFN
Package/Case:
6-XFDFN Exposed Pad
Number of Regulators:
2
Voltage - Input (Max):
5.25V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.8V, 3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.28V @ 130mA, 0.15V @ 130mA
Current - Output:
130mA, 130mA
Current - Quiescent (Iq):
100 µA
Current - Supply (Max):
200 µA
PSRR:
75dB (1kHz)
Protection Features:
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package:
6-XDFN (1.2x1.2)
Datasheet:
1. How to order NCP153MX330180TCG on Chuangxin Cloud?
3. Are the NCP153MX330180TCG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NCP153MX330180TCG?
Image NCP153MX330180TCG
Part Number NCP153MX330180TCG
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case 6-XFDFN Exposed Pad
Output Type Fixed
Number of Regulators 2
Voltage - Input (Max) 5.25V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V, 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.28V @ 130mA, 0.15V @ 130mA
Current - Output 130mA, 130mA
Current - Quiescent (Iq) 100 µA
Current - Supply (Max) 200 µA
PSRR 75dB (1kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)