onsemi NCP148AFCT285T2G
Part No.:
NCP148AFCT285T2G
Package:
4-XFBGA, WLCSP
Datasheet:
Chuangxin CloudNCP148AFCT285T2G.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.85V 450MA 4WLCSP
Package/Case:
4-XFBGA, WLCSP
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.85V
Current - Output:
450mA
Current - Quiescent (Iq):
65 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
91dB ~ 48dB (100Hz ~ 100kHz)
Protection Features:
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Supplier Device Package:
4-WLCSP (0.64x0.64)
Datasheet:
1. How to order NCP148AFCT285T2G on Chuangxin Cloud?
3. Are the NCP148AFCT285T2G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NCP148AFCT285T2G?
Image NCP148AFCT285T2G
Part Number NCP148AFCT285T2G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case 4-XFBGA, WLCSP
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.85V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) -
Current - Output 450mA
Current - Quiescent (Iq) 65 µA
Current - Supply (Max) -
PSRR 91dB ~ 48dB (100Hz ~ 100kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)