onsemi NCP114AMX115TCG
Part No.:
NCP114AMX115TCG
Package:
4-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudNCP114AMX115TCG.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.15V 300MA 4UDFN
Package/Case:
4-UDFN Exposed Pad
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.15V
Current - Output:
300mA
Current - Quiescent (Iq):
95 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
75dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package:
4-UDFN (1.0x1.0)
Datasheet:
1. How to order NCP114AMX115TCG on Chuangxin Cloud?
3. Are the NCP114AMX115TCG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NCP114AMX115TCG?
Image NCP114AMX115TCG
Part Number NCP114AMX115TCG
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case 4-UDFN Exposed Pad
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.15V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) -
Current - Output 300mA
Current - Quiescent (Iq) 95 µA
Current - Supply (Max) -
PSRR 75dB (1kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)