onsemi NCP110AMX105TBG
Part No.:
NCP110AMX105TBG
Package:
4-XDFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudNCP110AMX105TBG.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.05V 200MA 4XDFN
Package/Case:
4-XDFN Exposed Pad
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.05V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.13V @ 100mA
Current - Output:
200mA
Current - Quiescent (Iq):
25 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
95dB ~ 55dB (100Hz ~ 100kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Supplier Device Package:
4-XDFN (1x1)
Datasheet:
1. How to order NCP110AMX105TBG on Chuangxin Cloud?
3. Are the NCP110AMX105TBG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NCP110AMX105TBG?
Image NCP110AMX105TBG
Part Number NCP110AMX105TBG
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case 4-XDFN Exposed Pad
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.05V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.13V @ 100mA
Current - Output 200mA
Current - Quiescent (Iq) 25 µA
Current - Supply (Max) -
PSRR 95dB ~ 55dB (100Hz ~ 100kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)