onsemi NCP110AFCT100T2G
Part No.:
NCP110AFCT100T2G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
4-XFBGA, WLCSP
Datasheet:
Chuangxin CloudNCP110AFCT100T2G.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1V 200MA 4WLCSP
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
4-XFBGA, WLCSP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
Current - Output:
200mA
Current - Quiescent (Iq):
25 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
90dB ~ 55dB (100Hz ~ 100kHz)
Control Features:
Enable
Protection Features:
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-WLCSP (0.64x0.64)
Datasheet:
1. How to order NCP110AFCT100T2G on Chuangxin Cloud?
3. Are the NCP110AFCT100T2G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NCP110AFCT100T2G?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NCP110AFCT100T2G
Part Number NCP110AFCT100T2G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case 4-XFBGA, WLCSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) -
Current - Output 200mA
Current - Quiescent (Iq) 25 µA
Current - Supply (Max) -
PSRR 90dB ~ 55dB (100Hz ~ 100kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)