Amphenol Anytek NA13B0800000G
Part No.:
NA13B0800000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudNA13B0800000G.pdf
Description:
TERM BLK 13POS TOP ENT 2.5MM PCB
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
NA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
3 A
Voltage:
150 V
Wire Gauge:
20-28 AWG
Mounting Type:
Through Hole
Wire Termination:
Screwless - Push Button Clamp
Features:
Color:
Gray
Datasheet:
1. How to order NA13B0800000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the NA13B0800000G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NA13B0800000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NA13B0800000G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NA13B0800000G
Part Number NA13B0800000G
Manufacturer Amphenol Anytek
Series NA
Packaging Bulk
Product Status Active
Number of Levels 1
Positions Per Level 13
Pitch 0.098" (2.50mm)
Mating Orientation Vertical with Board
Current 3 A
Voltage 150 V