MX25R3235FM2IL0.pdf
MX25R3235FM2IL0.pdf
| Image |  |
| Part Number | MX25R3235FM2IL0 |
| Manufacturer | Macronix |
| Series | MXSMIO™ |
| Package/Case | 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Packaging | Tube |
| Product Status | Active |
| Programmable | Not Verified |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Technology | FLASH - NOR |
| Memory Size | 32Mbit |
| Memory Organization | 4M x 8 |
| Memory Interface | SPI - Quad I/O |
| Clock Frequency | 80 MHz |
| Write Cycle Time - Word, Page | 100µs, 10ms |
| Access Time | - |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |