MWSD1005CP2N7DSTF.pdf
MWSD1005CP2N7DSTF.pdf
| Image | |
| Part Number | MWSD1005CP2N7DSTF |
| Manufacturer | Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. |
| Series | MWSD-CP |
| Material - Core | Ceramic |
| Inductance | 2.7 nH |
| Tolerance | ±0.5nH |
| Current Rating (Amps) | 1.5 A |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 56mOhm Max |
| Q @ Freq | 24 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant | 13GHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 250 MHz |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Size / Dimension | 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |