MWSD1005C62NGTM01.pdf
MWSD1005C62NGTM01.pdf
| Image | |
| Part Number | MWSD1005C62NGTM01 |
| Manufacturer | Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. |
| Series | MWSD-C-M |
| Material - Core | Ceramic |
| Inductance | 62 nH |
| Tolerance | ±2% |
| Current Rating (Amps) | 145 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 1.82Ohm Max |
| Q @ Freq | 20 @ 200MHz |
| Frequency - Self Resonant | 2.6GHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Size / Dimension | 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |