MWSD1005C2N9CTM01.pdf
MWSD1005C2N9CTM01.pdf
| Image | |
| Part Number | MWSD1005C2N9CTM01 |
| Manufacturer | Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. |
| Series | MWSD-C-M |
| Package/Case | 0402 (1005 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material - Core | Ceramic |
| Inductance | 2.9 nH |
| Tolerance | ±0.2nH |
| Current Rating (Amps) | 750 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 70mOhm Max |
| Q @ Freq | 20 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant | 6GHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Size / Dimension | 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |