Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMU0102WC2740FB100
Part No.:
MMU0102WC2740FB100
Datasheet:
Chuangxin CloudMMU0102WC2740FB100.pdf
Description:
MMU 0102-50 1% VG03 B1 274R
Resistance:
274 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.3W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Datasheet:
1. How to order MMU0102WC2740FB100 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MMU0102WC2740FB100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMU0102WC2740FB100?
Image MMU0102WC2740FB100
Part Number MMU0102WC2740FB100
Product Status Active
Resistance 274 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.3W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0102
Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)