Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMU01020C9769FB300
Part No.:
MMU01020C9769FB300
Datasheet:
Chuangxin CloudMMU01020C9769FB300.pdf
Description:
MMU 0102-50 1% BL 97R6
Resistance:
97.6 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Datasheet:
1. How to order MMU01020C9769FB300 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MMU01020C9769FB300 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMU01020C9769FB300?
Image MMU01020C9769FB300
Part Number MMU01020C9769FB300
Product Status Active
Resistance 97.6 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0102
Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)