Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMU01020C3571FB300
Part No.:
MMU01020C3571FB300
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
MELF, 0102
Datasheet:
Chuangxin CloudMMU01020C3571FB300.pdf
Description:
MMU 0102-50 1% BL 3K57
Manufacturer:
Series:
MMU - Professional
Package/Case:
MELF, 0102
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
3.57 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0102
Size / Dimension:
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order MMU01020C3571FB300 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MMU01020C3571FB300 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMU01020C3571FB300?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MMU01020C3571FB300
Part Number MMU01020C3571FB300
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series MMU - Professional
Package/Case MELF, 0102
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 3.57 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0102
Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)