Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMU01020C2879FB000
Part No.:
MMU01020C2879FB000
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
MELF, 0102
Datasheet:
Chuangxin CloudMMU01020C2879FB000.pdf
Description:
MMU 0102-50 1% B0 28R7
Manufacturer:
Series:
MMU - Professional
Package/Case:
MELF, 0102
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
28.7 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0102
Size / Dimension:
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order MMU01020C2879FB000 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MMU01020C2879FB000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMU01020C2879FB000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MMU01020C2879FB000
Part Number MMU01020C2879FB000
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series MMU - Professional
Package/Case MELF, 0102
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 28.7 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0102
Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)