Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMU01020C1783FB300
Part No.:
MMU01020C1783FB300
Datasheet:
Chuangxin CloudMMU01020C1783FB300.pdf
Description:
MMU 0102-50 1% BL 178K
Resistance:
178 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Datasheet:
1. How to order MMU01020C1783FB300 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MMU01020C1783FB300 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMU01020C1783FB300?
Image MMU01020C1783FB300
Part Number MMU01020C1783FB300
Product Status Active
Resistance 178 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0102
Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)