Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMU01020C1509FB000
Part No.:
MMU01020C1509FB000
Datasheet:
Chuangxin CloudMMU01020C1509FB000.pdf
Description:
MMU 0102-50 1% B0 15R
Resistance:
15 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Datasheet:
1. How to order MMU01020C1509FB000 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MMU01020C1509FB000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMU01020C1509FB000?
Image MMU01020C1509FB000
Part Number MMU01020C1509FB000
Product Status Active
Resistance 15 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0102
Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)