KEMET MMK15334K250B04L4BULK
Part No.:
MMK15334K250B04L4BULK
Manufacturer:
KEMET
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
Chuangxin CloudMMK15334K250B04L4BULK.pdf
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 250VDC RAD
Manufacturer:
KEMET
Package/Case:
Radial
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
160V
Voltage Rating - DC:
250V
Dielectric Material:
Polyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.709" L x 0.217" W (18.00mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)
Termination:
PC Pins
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Applications:
General Purpose
Ratings:
Features:
Datasheet:
1. How to order MMK15334K250B04L4BULK on Chuangxin Cloud?
3. Are the MMK15334K250B04L4BULK price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMK15334K250B04L4BULK?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MMK15334K250B04L4BULK
Part Number MMK15334K250B04L4BULK
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±10%
Voltage Rating - AC 160V
Voltage Rating - DC 250V
Dielectric Material Polyester, Metallized
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.217" W (18.00mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)