Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMB0207MC6804FB200
Part No.:
MMB0207MC6804FB200
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
MELF, 0207
Datasheet:
Chuangxin CloudMMB0207MC6804FB200.pdf
Description:
MMB 0207-50 1% HV B2 6M8
Manufacturer:
Series:
MMB HV - Professional
Package/Case:
MELF, 0207
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
6.8 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.4W, 2/5W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0207
Size / Dimension:
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order MMB0207MC6804FB200 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MMB0207MC6804FB200 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMB0207MC6804FB200?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MMB0207MC6804FB200
Part Number MMB0207MC6804FB200
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series MMB HV - Professional
Package/Case MELF, 0207
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 6.8 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.4W, 2/5W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0207
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)